Badanie wzroku

Wszystkie nasze salony są wyposażone w nowoczesne i wielofunkcyjne panele pomiarowe dzięki którym nasz wykwalifikowany personel dokona dokładnego pomiaru ustawień oprawy okularowej, co ma ogromne znaczenie w zapewnieniu dobrego widzenia. Wystarczy jedno zdjęcie na podstawie którego nasi specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie dostosowane do konkretnej wady wzroku i potrzeb widzenia.

ul. Nowy Świat 2 (wejście od ul.Książęcej) Plac Trzech Krzyży
tel. 22 628 00 33

ZAMKNIĘTE od 19 marca 2020 do odwołania

ul. Wołoska 52/6

tel. 22 844 49 05

 

ZAMKNIĘTE od 19 marca 2020 do odwołania

ul. Marszałkowska 87 (wejście od ul. Wspólnej)
tel. 22 622 51 32

ZAMKNIĘTE od 16 marca 2020 do odwołania

ul. Wałbrzyska 11 "Land" paw. 108b
tel. 22 549 91 05

ZAMKNIĘTE od 16 marca 2020 do odwołania

EYE LENS TECHNOLOGY®

Firma Rodenstock po raz kolejny dokonała rewolucji dzięki technologii EyeLT® (Eye Lens Technology®): wreszcie możesz wykorzystać potencjał swojego wzroku w 100%.

Dzięki precyzyjnemu pomiarowi oka innowacyjnym urządzeniem możesz widzieć wyraźniej i z większym kontrastem.
Skaner DNEye® to więcej niż tylko określenie wady wzroku. Urządzenie skanuje oko, osiągamy 1000 precyzyjnych pomiarów dla całego obszaru. Korzystając z tej technologii niezależnie od tego jakie soczewki nosisz, odczujesz wyraźną różnicę w jakości widzenia. Indywidualnie dopasowane soczewki Rodenstock w każdym pojedynczym punkcie są optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb. Robimy wszystko dla Twojego najlepszego komfortu i wygody.

DNeye
źródło: Rodenstock Polska

Autorefrakcja za pomocą i.Profiler®plus

Dobranie właściwych soczewek jest możliwe tylko wówczas, gdy dysponujemy  wystarczającymi informacjami o oczach pacjenta. i.Profiler®plus  wygeneruje szczegółowy profil widzenia.

Główne zalety tego urządzenia to:

Technologia i.Scription

i.Profiler®plus to kompaktowy system „4 w 1”, obejmujący aberrometr czoła fali, autorefraktometr, moduł ATLAS do topografii rogówki oraz keratometr.
W pełni zautomatyzowana procedura pomiarowa sterowana z ekranu dotykowego pozwala wykonać wszystkie pomiary obu oczu w zaledwie 60 sekund. Rozkład mocy refrakcji oka zostaje przeanalizowany i zaprezentowany na całej powierzchni otwartej źrenicy. Właśnie ta funkcja wyróżnia urządzenie i.Profiler®plus na tle standardowych autorefraktometrów i pozwala zastosować soczewki ZEISS z technologią i.Scription®

Fakty w skrócie

 • Czujnik czoła fali Hartmanna-Shacka o wysokiej rozdzielczości. Czoło fali jest mierzone w 1500 punktów źrenicy rozszerzonej na 7 milimetrów
 • W pełni zautomatyzowana procedura pomiarowa
 • Technologia i.Scription® marki ZEISS umożliwia lepsze widzenie nocą
 • Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego pozwala wykonać wszystkie pomiary obu oczu w zaledwie 60 sekund
 • Wyniki pomiarów z urządzenia i.Profiler®plus są zapisywane w systemie zarządzania danymi i.Com i można je wykorzystywać przy kolejnych konsultacjach,
 • i.Profiler®plus umożliwia pomiar w wysokiej rozdzielczości czoła fali oraz topografię rogówki, co ułatwia precyzyjną ocenę wady wzroku pacjenta.
 • Tryb analizy pozwala zwizualizować wpływ różnych aberracji na widzenie pacjenta, w tym aberracje Zernike'a do siódmego rzędu. Ponadto korzyści technologii i.Scription® można przedstawić za pomocą funkcji rozproszenia punktu (PSF).

i.Terminal® 2 – najnowsze urządzenie marki ZEISS do pomiaru centracji – pozwala na cyfrowy zapis parametrów dopasowania, umożliwiając daleko idącą personalizację soczewki.

Właściwe dopasowanie soczewki odgrywa decydującą rolę w zapewnieniu maksymalnego komfortu widzenia. Błędy w dopasowaniu soczewki mogą oznaczać utratę aż 40% jej skuteczności. Wystarczy kliknięcie przycisku, aby i.Terminal® 2 zarejestrował i obliczył indywidualne parametry pacjenta z precyzją do 0,1 mm. Taka dokładność przekłada się na niższy odsetek reklamacji, mniejszą liczbę pacjentów, którzy nie byli w stanie zaadaptować się do nowych soczewek oraz bardziej komfortowe widzenie pacjentów.

Fakty w skrócie

Stosowanie urządzenia i.Terminal® 2 jest o 60% szybsze niż procedury ręcznego pomiaru
Pomiary za pomocą urządzenia i.Terminal® 2 są o 84% bardziej precyzyjne niż pomiary ręczne.
• Umożliwia pomiar nawet bardzo niemiarowych pacjentów dzięki opatentowanej technologii kontroli konwergencji
• Kompatybilne z różnymi typami oprawek, w tym dużymi oprawkami okularów słonecznych oraz oprawkami sportowymi
• Szybkie wykonywanie zdjęć
• Technologia automatycznej ostrości (tzw. autofocus) zapewnia elastyczność w pozycjonowaniu pacjenta
• Intuicyjne oprogramowanie, z opcjonalnym sterowaniem z ekranu dotykowego oraz automatycznym rozpoznawaniem domyślnych pomiarów
• Obsługuje szeroki zakres wzrostu, od ok. 120 do 208 cm, zapewniając wygodę badania dzieci, osób wysokich oraz pacjentów na wózkach inwalidzkich rozwiązania gwarantujące komfort widzenia.

W zaledwie 60 sekund i.Terminal® 2 pobiera i oblicza różne parametry dopasowania soczewek, w tym:

Kąt pantoskopowy (PA)
Wysokość krzyża centracji, wysokość segmentów
Rozstaw źrenic (PD)
Odległość wierzchołkowa (BVD)

 • Parametry oprawki (A, B, DBL)
 • Rozstaw źrenic (PD)
 • Jednooczny rozstaw źrenic (mono PD)
 • Wysokość krzyża centracji, wysokość segmentów
 • Odległość wierzchołkowa (BVD)
 • Kąt pantoskopowy (PA)
 • Kąt krzywizny oprawy

Posiadamy panele pomiarowe firmy Rodenstock Impression IST.