Okulary korekcyjne

Jak są produkowane indywidualnie dopasowane soczewki jednoogniskowe Rodenstock

O każdej parze okularów Rodenstock możemy powiedzieć, że jest wyjątkowa, ponieważ każde oko jest inne. Właśnie dlatego przy produkcji okularów Rodnstock wykorzystujemy indywidualne parametry oczu i dopasowania okularów do twarzy. Innowacyjne technologie pozwalają na to, by powstały okulary idealnie dopasowane do Twoich oczu oraz twarzy i zapewniające większą niż kiedykolwiek ostrość widzenia.

źródło: Rodenstock Polska

1. Innowacyjne badanie wzroku

Skaner DNEye® wykonuje pomiary w ponad 7000 punktach oka. Dzięki temu uwzględniamy każdy najmniejszy szczegół.

źródło: Rodenstock Polska

2. Pomiar soczewek 3D

Wyliczamy parametry potrzebne do odpowiedniego dopasowania soczewek do oprawy i twarzy. Robimy to używając technologii pomiaru wideo 3D ImpressionIST®.

źródło: Rodenstock Polska

3. Perfekcyjna produkcja na miarę

Cała sztuka polega na tym, żeby wyprodukować perfekcyjne soczewki korzystając ze zmierzonych przez Skaner DNEye® parametrów. Obliczenia i produkcja są przeprowadzane przez Rodenstock.

Postaw na najlepsze powłoki antyrefleksyjne z rodziny Solitaire® 2

źródło: Rodenstock Polska

Rodenstock Solitaire® 2: to powłoki klasy premium, które są wytrzymałe, mają właściwości antyrefleksyjne oraz zabezpieczające przed zarysowaniami

Powłoki Rodenstock klasy premium sprawiają, że Twoje soczewki:
- są bardziej wytrzymałe,
- łatwiej je czyścić,
- chronią oczy przed szkodliwym światłem.

Polecamy powłoki Rodenstock Solitaire® 2 klientom, którzy potrzebują ochrony przed brudem i kurzem, najlepszego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV lub ulgi dla oczu wynikającej ze zmniejszenia ilości sztucznego światła emitowanego przez komputery, laptopy czy smartfony, .

Tak gładkie, że nic do nich nie przywiera: X-tra Clean.

Nowa powłoka X-tra Clean sprawia, że soczewki okularowe pozostają czyste przez cały dzień. Przednia oraz tylna powierzchnia soczewek Rodenstock jest specjalnie wykończana.
Powierzchnia soczewki jest bardzo gładka i sprawia, że prawie nic do niej nie przywiera. Jeśli się jednak zdarzy, że soczewka się zabrudzi, to bardzo łatwo ją wyczyścić.

 • Długotrwały, krystalicznie czysty obraz
 • Szybkie i łatwe czyszczenie soczewek bez smug i pozostałości
 • Niepodatne na przyleganie brudu, wody i kurzu
źródło: Rodenstock Polska

Nowa ochrona oczu przed światłem:
Rodenstock PRO410.

Szkodliwe dla oczu i skóry promieniowanie UV w pochmurne dni może nawet przenikać przez chmury. W widmie światła z promieniowaniem UV sąsiaduje światło niebieskie. Światło niebieskie ma duży wpływ na nasz biorytm oraz funkcje biologiczne organizmu. Niestety korzystne efekty to nie wszystko: niektóre rodzaje światła niebieskiego mogą być szkodliwe.
Wszystko zależy od właściwych proporcji. Dzięki ochronie przed światłem Rodenstock PRO410 do Twoich oczu codziennie dociera tylko takie światło, jakie jest im potrzebne.

źródło: Rodenstock Polska

Dobre samopoczucie w biurze dzięki okularom do pracy przy komputerze

Soczewki biurowe Ergo® pozwalają oczom na relaks i poprawiają postawę, co oszczędza energię na ważniejsze rzeczy.

Odnajdź się w cyfrowej rzeczywistości dzięki okularom Rodenstock do pracy przy komputerze

Praca przy monitorze może wysuszać oczy, powodować bóle głowy lub napięcia szyi i ramion. W pracy wzrok musi ciągle dostosowywać się do różnych odległości: biurka, monitora, współpracowników. To bywa bardzo wyczerpujące. Rozwiązanie jest proste: okulary Rodenstock do pracy przy komputerze z soczewkami biurowymi.

źródło: Rodenstock Polska

Kiedy warto skorzystać z okularów do pracy przy komputerze?

 • By poprawić ergonomię pracy przy komputerze
 • Przy pracy przed monitorem w soczewkach progresywnych.
 • Przy pracy przed monitorem w okularach do czytania
 • Kiedy występują trudności z zasypianiem po pracy przed monitorem

Ciesz się dobrym samopoczuciem w pracy dzięki okularom Rodenstock, które są najlepsze do pracy przy komputerze.

 • Dzięki produkcji indywidualnych soczewek zyskujesz wyjątkowy komfort widzenia w pracy
 • Długo cieszysz się soczewkami dzięki powłoce odpornej na zarysowania i łatwej w konserwacji
 • Optymalne pole widzenia pozwala na swobodniejsze ułożenie głowy i ciała
 • Zrównoważony biorytm, ponieważ jest innowacyjna powłoka z filtrem światła niebieskiego
 • Soczewki biurowe Ergo® to jedyne soczewki, które można dopasować indywidualnie do typowych odległości roboczych i ruchów oka, a większe pole widzenia odpowiada Twoim potrzebom. Zwiększone pole widzenia poprawia ergonomię postawy ciała i głowy, a także gwarantuje, że wzrok pozostanie odprężony. Swoboda ruchów
źródło: Rodenstock Polska

Okulary progresywne - komfort widzenia bez kompromisów

komfort widzenia Rodenstock

Dzięki soczewkom progresywnym będziesz miał jedne okulary do wszystkiego: optymalne widzenie z bliska i z daleka

Soczewki progresywne są dla osób, które często przenoszą wzrok z obiektów położonych blisko na obiekty oddalone. Soczewki progresywne sprawiają, że nie musisz bez przerwy zmieniać okularów! Poczujesz się w nich komfortowo. Przechodzenie między poszczególnymi obszarami widzenia odbywa się niezauważalnie. Twój wzrok się nie zmęczy. Będziesz widzieć ostro na każdą odległość bez zmieniania okularów. Z wyglądu soczewki progresywne w niczym nie różnią się od zwykłych okularów.

Optymalna jakość widzenia z bliska, na średnim dystansie i z daleka dzięki soczewkom progresywnym Rodenstock.

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki progresywne charakteryzuje zmieniająca się progresywnie moc i nieskończenie płynna ostrość widzenia na każdą odległość. Takie soczewki korygują nieprawidłowe widzenie z bliska i z daleka. Ponieważ nie posiadają widocznej krawędzi, a poszczególne obszary korekcji są niezauważalne, soczewki progresywne wyglądają bardzo estetycznie.

Kiedy przydadzą Ci się soczewki progresywne?

Oczy zmieniają się z wiekiem. Oznacza to, że kiedy osiągamy wiek średni, pogarsza się elastyczność soczewek, które coraz trudniej akomodują się do widzenia na różne odległości. W takiej sytuacji soczewki progresywne doskonale wspomagają wzrok, a korzystając z nich, unikasz nieustannych uciążliwych i niewygodnych zmian okularów.

Najlepsza jakość widzenia od Rodenstock: soczewki progresywne Impression FreeSign® PRO

 • Krótki okres adaptacji
  dzięki wyjątkowej łatwości dopasowania do użytkownika
 • Nieskończenie płynna ostrość widzenia
  z bliska, na średnim dystansie i z daleka
 • Zoptymalizowane pola widzenia
  dostosowane do Twojego stylu życia
 • Brak efektu "pływania" obrazu
  obrazy nie są rozmyte ani zniekształcone nawet w peryferyjnych obszarach widzenia
 • Minimalne refleksy świetlne i najwyższe walory estetyczne
  optymalne widzenie i naturalny wygląd
 • Bezpieczeństwo każdego dnia
  ochrona przed potencjalnie szkodliwym światłem niebieskim o wysokiej energii i 100% ochrona przed promieniowaniem UV
 • Doskonała percepcja przestrzenna
  w peryferyjnych obszarach widzenia

Duże pole widzenia, indywidualnie dopasowane do Ciebie Prowadzisz aktywny tryb życia i spędzasz dużo czasu na otwartej przestrzeni? A może często pracujesz przy laptopie i lubisz czytać? Pole widzenia Twoich soczewek progresywnych Rodenstock jest indywidualnie dopasowane do Twojego wyjątkowego stylu życia i nawyków!

Peryferyjne obszary widzenia
Od jakości soczewek zależy wielkość peryferyjnych obszarów widzenia. Im wyższa jakość, tym są one mniejsze.

KONSTRUKCJA SOCZEWEK PROGRESYWNYCH

STREFA DO DALI

Jest to obszar, który odpowiada za prawidłowe widzenie w dalszych odległościach. Kiedy jedziesz samochodem, oglądasz telewizję lub podziwiasz górskie widoki, Twoje oczy skierowane są na wprost i dzięki temu widzisz wyraźnie wszystko, co znajduje się w odległości kilku metrów od Ciebie.

STREFA POŚREDNIA

Jest to część soczewki, w której moc łagodnie się zmienia, aby osiągnąć pożądaną wartość korekcji do bliży. Jest to obszar, przez który wyraźnie widzisz przedmioty wokół siebie np. podczas zakupów czy w trakcie gotowania.

STREFA DO BLIŻY

Jest to obszar znajdujący się w dolnej części soczewki i tu znajduje się pełna moc korekcji do bliży. Przeznaczony jest do pracy z bliskiej odległości np. czytania lub majsterkowania.

STREFY PERYFERYJNE

Jest to obszar znajdujący się na brzegach soczewek i w tych miejscach nie jest możliwe osiągnięcie w pełni wyraźnego widzenia. Nasze oczy fizjologicznie korzystają z tych obszarów bardzo rzadko (powoduje to niekomfortowe napięcie mięśni oczu). Dodatkowo korzystając z porad zamieszczonych w tej instrukcji strefy peryferyjne nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego problemu.

KORZYSTANIE ZE STREFY DO DALI

Strefa do dali

Jeśli podziwiasz widoki, spacerujesz lub oglądasz film w kinie, to Twoje oczy widzą przez strefę do dali, czyli górną część soczewek. Nie oznacza to jednak, że musisz patrzeć do góry lub unosić wzrok. Jest to najbardziej naturalna pozycja, w jakiej korzystasz ze swoich okularów.

KORZYSTANIE ZE STREFY POŚREDNIEJ

Strefa pośrednia

Schodzenie ze schodów

Osoby, które nie nosiły wcześniej okularów progresywnych podczas schodzenia ze schodów mogą odczuć tzw. „pływanie obrazu”. Dzieje się tak kiedy na schody patrzymy dołem soczewek, czyli strefą do bliży. Wystarczy opuścić głowę tak, aby schody były widziane przez środkową część soczewek.

Na zakupach lub w bibliotece

Jest to sytuacja kiedy patrzymy na przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości, ale powyżej wzroku patrzącego. Należy unieść wtedy głowę, a nie tylko spojrzeć do góry.

Gotowanie

Leżąca na blacie książka kucharska, produkty spożywcze i przybory kuchenne - gotowanie to jedna z czynności, w której kontrolujesz wiele rzeczy jednocześnie, ale wszystkie znajdują się w niedalekiej odległości od Ciebie. W tej sytuacji wykorzystaj strefę odległości pośrednich.

KORZYSTANIE ZE STREFY DO BLIŻY

Strefa do bliży

Czytanie

Do czytania służy strefa do bliży, która znajduje się w dolnej części soczewek. Jeśli czytasz przez dłuższy czas, pamiętaj, aby robić to w odpowiedni sposób. Przyjmij wygodną pozycję, ale nie czytaj leżąc na boku. Patrzysz wtedy głównie przez strefy peryferyjne, co powoduje nieostre widzenie i zmęczenie.

Korzystanie z urządzeń elektronicznych

Podczas korzystania z tabletu lub smartfona, który znajduje się na wyciągnięcie ręki od Ciebie, patrz przez dolną część soczewek, czyli strefę do bliży.

PROWADZENIE SAMOCHODU

Patrzenie na wprost

Strefa do dali

Podczas prowadzenia samochodu wykorzystuje się głównie obszar patrzenia do dali lub odległości pośrednich. Patrząc przed siebie należy trzymać głowę wyprostowaną, niedopuszczalne jest rozłożenie fotela, które spowoduje, że podczas patrzenia na wprost korzysta się z obszaru bliży (dolna część soczewek).

Cofanie

Strefa do dali

Jeśli podczas cofania odwracasz głowę, aby spojrzeć przez tylną szybę korzystaj z obszaru do dali. W soczewkach progresywnych prawdopodobnie konieczne będzie odwrócenie głowy nieco bardziej, aby nie korzystać ze stref peryferyjnych.

Korzystanie z lusterek

Strefa pośrednia

W zależności od położenia lusterek korzystaj z nich patrząc przez środkową do górnej części soczewek. Jeśli widzisz niewyraźnie prawdopodobnie patrzysz przez część peryferyjną. Wystarczy delikatnie obrócić głowę.

Nawigacja lub deska rozdzielcza

Strefa pośrednia

Przedmioty znajdujące się wewnątrz samochodu znajdują się w strefie odległości pośrednich.
Korzystając z nich patrz przez środkową część soczewki.

SOCZEWKI BIUROWE

Strefa do bliży i odległości pośrednich

Jeśli spędzasz wiele godzin w biurze, pracując przy komputerze lub z dokumentami, warto pomyśleć o okularach biurowych. Soczewki biurowe tym różnią się od soczewek progresywnych, że mają znacznie rozbudowaną strefę odległości pośrednich i bliży, tym samy zapewniając szerokie pole i ostrość widzenia do odległości ok. 2 m. Idealnie sprawdzą się w pracy biurowej oraz w zawodach takich jak jubiler, fryzjer czy lekarz.

DODATKOWE INFORMACJE

Okulary progresywne zapewnią Ci swobodę i dobre widzenie na każdą odległość. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio o nie dbać. W celu wyczyszczenia możesz je umyć wodą z delikatnym mydłem, a do wytarcia użyj ściereczki dołączonej do soczewek (unikaj papierowych ręczników). Przechowuj je odpowiednio: unikaj bardzo wysokich temperatur i nigdy nie kładź okularów na soczewkach skierowanych do podłoża. Pamiętaj również, że środki chemiczne takie jak silne detergenty, aceton czy lakier do włosów mogą uszkodzić powierzchnię soczewek, dlatego należy ich unikać.

Jeśli okulary uległy uszkodzeniu koniecznie zwróć się do salonu optycznego, w którym zostały wykonane.
Nawet drobne zmiany w ich kształcie mogą powodować złe widzenie.

A teraz zrelaksuj się i ciesz dobrym widzeniem!

Każdy szczegół widoczny na drodze, w deszczu i we mgle czy po zmroku - Soczewki Drive Safe

Dla wyższego komfortu użytkowania i większego bezpieczeństwa na drodze

Soczewki ZEISS DriveSafe są specjalnie zaprojektowane do jazdy samochodem. Soczewki gwarantują ci lepsze widzenie w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych, chronią Twoje oczy przed światłami samochodów jadących z naprzeciwka oraz ułatwiają przenoszenie wzroku w samochodzie – szybko i często. Dodatkowa funkcja bezpieczeństwa w Twoich okularach do codziennego użytkowania.

ZEISS DriveSafe – soczewki do codziennego użytkowania z dodatkowym atutem dla kierowców

Dobre widzenie to podstawa bezpieczeństwa podczas jazdy. Podczas prowadzenia samochodu nasze oczy pracują na wysokich obrotach: ciągle przenosimy wzrok pomiędzy jezdnią, nawigacją oraz lusterkami wstecznym i bocznymi. Niekorzystne warunki pogodowe lub oświetleniowe często utrudniają widzenie. Soczewki ZEISS DriveSafe – dostępne jako soczewki jednoogniskowe i progresywne – minimalizują obciążenie oczu podczas jazdy oraz zapewniają lepsze widzenie, dzięki czemu masz pewność, że bezpiecznie i bezstresowo dotrzesz do celu.