Więcej radości z lektury dzięki indywidualnie dobranym okularom do czytania

Czytanie to nasza codzienna czynność, która może być męcząca i trudna, kiedy litery i liczby rozmazują się widziane z bliska Dla osób, które chcą odzyskać radość z czytania i z dawną łatwością czytać książki, gazety, menu w restauracjach i drobny druk, najlepszym rozwiązaniem będą wysokiej jakości okulary do czytania.

Więcej radości z lektury dzięki indywidualnie dobranym okularom do czytania
Czytanie w dedykowanych okularach bez wysiłku dla oka: również na tablecie, smartfonie i e-czytniku.

Kiedy przydadzą Ci się okulary do czytania? I dlaczego?

Czytanie sprawia Ci trudność, coraz dalej odsuwasz od siebie czytany tekst… Brzmi znajomo? Przyczyną jest zupełnie naturalny proces zaburzeń widzenia związany z wiekiem (prezbiopia). Nasze oczy zmieniają się z biegiem lat. Coraz trudniej radzą sobie z akomodacją przy zmianie odległości widzenia. Minimalny dystans ostrego widzenia zwiększa się, aż wreszcie przekracza 40 cm, czyli typowej odległości książki od oczu. Wówczas oczy zaczynają szybko się męczyć lub podczas czytania pojawia się ból głowy. Temu zjawisku można zapobiec – dzięki odpowiednim okularom, czytanie może ponownie stać się całkowicie bezproblemowe.

Idealne dopasowanie: indywidualnie dobrane soczewki Twoich okularów do czytania

Dobre okulary do czytania mają jedno zadanie: zapewnić ostrość widzenia z bliska.
Im bardziej precyzyjnie soczewki są dopasowane do Ciebie, tym lepszy rezultat. Dlatego też w Rodenstock soczewki okularów do czytania są wykonywane w pełnej zgodzie z wymogami indywidualnej korekcji, po kompleksowej analizie Twojego wzroku. Korzyści dla Ciebie:

 • Nadzwyczajna ostrość widzenia aż do samej krawędzi soczewek –
  soczewki dopasowane do kształtu oprawy
 • Najwyższy komfort noszenia
  bardzo lekkie soczewki plastikowe
 • Wysoka odporność na stłuczenia
  również w przypadku okularów bez opraw
 • Atrakcyjny wygląd
  koniec z powiększonymi oczami i okularami jak denka od butelek

Najwyższy komfort noszenia i estetyka dzięki asferycznym soczewkom jednoogniskowym. Asferyczne soczewki korekcyjne mają spłaszczoną krzywiznę, dzięki czemu są cieńsze. Ma to szczególne znaczenie dla osób korzystających z soczewek dodatnich. Zalety:
O 45% lżejsze niż soczewki ze szkła mineralnego
O 20% cieńsze niż zwykłe soczewki plastikowe
O 30% mniejszy obszar powiększający oko